Borgerlig vigsel och vigselförrättare

Kommunen har 11 vigselförättare för borgerlig vigsel. Ni väljer själva vilken vigselförättare ni vill ska leda er ceremoni och tar sedan kontakt.

Upplands Väsby kommuns vigselförättare

Vigselförättare

Telefon

E-post

Britt Holmberg (M)

073-383 83 08

britt.holmberg@saxons.se

Gun Bjurberg

08-590 977 69

gun.bjurberg@upplandsvasby.se

Leif Bejhed (V)

073-910 40 43

leif.bejhed@upplandsvasby.se

Johannes Wikman Franke (C)

070-592 99 66

wikmanjohannes@gmail.com

Mathias Bohman (S)

Bokas vid särskilda förfrågningar.

Raimo Huhdanperä

070-690 44 08 eller 08-590 944 08

huhdanpera@hotmail.se

Susann Hedman Niemi (MP)

073-613 01 11

susannhedman@hotmail.com

Azadeh Rojhan Gustafsson (S)

073-545 58 54

azadeh.rojhan@gmail.com

Lena Sahlén (L)

0705-48 86 01

lena_lagergreen@hotmail.com

Suzanne Enell (S)


suzanne.enell@upplandsvasby.se

Ismo Salmi (KD)

0708 176872

salmi@salmipartners.se


Senast uppdaterad: 20 november 2019
Omsorg och hjälp