Kontakt

Välkommen att kontakta oss på kulturskolan!

E-post
kulturskolan@upplandsvasby.se

Postadress
Upplands Väsby kommun
Kulturskolan
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Besöksadress
Messingen, plan 2
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Upplands Väsby kulturskola på Facebooklänk till annan webbplats

Personal

Helena SkogWaldner
Kulturskolechef
Telefon: 08-590 975 15
Mobiltelefon: 073-910 45 15

Rose-Marie Johansson
Administratör
Måndag-onsdag 08.00–16.30
Telefon: 073-910 47 27

Lärare

Martin Blomberg
Tvärflöjt, blockflöjt, blåsorkester
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Suzanne Larsson
Trumpet, trombon, valthorn, tuba, blåsorkester
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46

Per-Ove Ståhlknapp
Klarinett, saxofon, blåsorkester
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Timo Berg
E-post: timo.berg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 72

Erik Berggren
(föräldraledig 2018)
E-post: erik84.berggren@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29

Martin Blomberg
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Ingemar Dahl
Elgitarr, gitarr, inspelningsteknik, Talent Factory
E-post: ingemar.dahl@upplandsvasby.se
Telefon: 070-627 56 72

Mikael Selander
E-post: mikael.selander@upplandsvasby.se
Telefon: 070-666 85 07

Jorge Navarro Vargas
(vikarie för Erik Berggren 2018)
E-post: jorge.navarro.vargas@upplandsvasby.se
Telefon: 073-835 50 44

Kristina Ståhl
E-post: kristina.stahl@upplandsvasby.se
Telefon: 070-770 39 02

Erik Berggren (föräldraledig 2018)
Bollstanäs skola
E-post: erik84.berggren@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29

Martin Blomberg
Runby skola
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Suzanne Larsson
Fresta skola, Messingen
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46

Klara Leandersson
Breddenskolan, Vik skola
samt vikarie på Bollstanäs skola 2018
E-post: klara.leanderson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-182 04 02

Per-Ove Ståhlknapp
Sandbergska skolan
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Pia Eriksson
E-post: pia.eriksson@upplandsvasby.se
Telefon: 072-150 81 05

Timo Berg
E-post: timo.berg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 72

Georg Härnsten
(vikarierar för Rose-Marie Johansson)
E-post: georg.harnsten@upplandsvasby.se
Telefon: 073-974 21 26

Rose-Marie Johansson
(föräldraledig läsåret 17/18)
E-post: rose.marie.johansson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 27

Anna Lembring
E-post: anna.lembring@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 69

Zinaida Oganova Larsson
E-post: zinaida.oganova.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-867 84 52

Per-Ove Ståhlknapp
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Joakim Anterot
E-post: joakim.anterot@upplandsvasby.se
Telefon: 070-727 08 31

Anders Brunnsberg
(vikarierar för Jacob Johannesson)
E-post: anders.brunnsberg@gmail.com
Telefon: 070-632 82 82

Jacob Johannesson

(föräldraledig läsåret 17/18)
E-post: jacob.johannesson@upplandsvasby.se
Telefon: 070-514 75 32

Martin Larsson
E-post: martin.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-656 17 89

Klara Leandersson
Cello, stråkorkester
E-post: klara.leanderson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-182 04 02

Karin Åslund
Fiol, viola (altfiol), stråkorkester
E-post: karin.aslund@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 95

Mikael Selander
Kontrabas 
E-post: mikael.selander@upplandsvasby.se
Telefon: 070-666 85 07

Adrijana Karadza
Solosång och kören Lärkorna
E-post: adrijana.karadza@upplandsvasby.se
Telefon: 073-868 18 26

Mats Gålnander
Kören C-klaven
E-post: matsg57@gmail.com
Telefon: 070-759 61 65

Morlin Schubert
E-post: morlin.schubert@gmail.com
Telefon: 073-949 38 47

Senast uppdaterad: 15 maj 2018