Kontakt

Här finns kontaktuppgifter till lärare och expedition i Upplands Väsby kulturskola. Välkommen att kontakta oss!

Anmälan

Anmäl till kulturskolan här: Anmälan och uppsägning

E-post

kulturskolan@upplandsvasby.se

Ledning och administration

Helena SkoogWaldner
Kulturskolechef (rektor)
E-post: helena.waldner@upplandsvasby.se
Telefon: 0739-10 45 15

Lina Florin
Administratör
Telefon: 0739-10 47 27

Postadress

Kulturskolan / Upplands Väsby kommun
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Besöksadress

Messingen, plan 2
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Lärare i kulturskolan – kontaktuppgifter

Martin Blomberg
Tvärflöjt, blockflöjt, blåsorkester
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Suzanne Larsson
Trumpet, trombon, valthorn, tuba, blåsorkester
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Per-Ove Stålknapp
Klarinett, saxofon, blåsorkester
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Erik Berggren-Tarrodi
E-post: erik.berggren-tarrodi@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29

Martin Blomberg
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Ingemar Dahl
Elgitarr, gitarr, inspelningsteknik, Talent Factory
E-post: ingemar.dahl@upplandsvasby.se
Telefon: 070-627 56 72

Jorge Navarro Vargas
E-post: jorge.navarro.vargas@upplandsvasby.se
Telefon: 073-835 50 44

Suzanne Larsson
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Kristina Ståhl
Undervisar fredagar
E-post: kristina.stahl@upplandsvasby.se

Annelie Wallin
Undervisar torsdagar
E-post: info@anneliewallin.se

Martin Blomberg
Runby skola
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Suzanne Larsson
Inriktning brass
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Jorge Navarro Vargas
Breddenskolan, Messingen
E-post: jorge.navarro.vargas@upplandsvasby.se
Telefon: 073-835 50 44

Per-Ove Stålknapp
Sandbergska skolan
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Erik Berggren-Tarrodi
Bollstanäs skola
E-post: erik.berggren-tarrodi@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29 

Pia Eriksson
E-post: pia.eriksson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 44 77

Georg Härnsten
E-post: georg.harnsten.egg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-974 21 26

Björn Johansson (vikarie för Anna Lembring läsåret 2021-2022)
E-post: bjorn.johansson@upplandsvasby.se

Suzanne Larsson
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Anna Lembring (tjänstledig läsåret 2021-2022)
E-post: anna.lembring@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 69

Mathias Lundin
Telefon: 070-753 71 84

Zinaida Oganova Larsson
E-post: zinaida.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 42 60

Joakim Anterot
E-post: joakim.anterot@upplandsvasby.se
Telefon: 070-727 08 31

Georg Härnsten
E-post: georg.harnsten.egg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-974 21 26

Martin Larsson
E-post: marimbamartin@hotmail.com
Telefon: 073-656 17 89

Karin Åslund
Fiol, altfiol (viola), stråkorkester
E-post: karin.aslund@upplandsvasby.se

Svante Söderqvist (vikarie för Jonas Bleckman till och med mars 2022)
Cello, kontrabas
E-post: svante.soderqvist@upplandsvasby.se

Jonas Bleckman (föräldraledig augusti 2021-mars 2022)
Cello, kontrabas, stråkorkester
E-post: jonas.bleckman@upplandsvasby.se
Telefon: 073-740 33 35

Katrina Hedén(vikarierande sångpedagog)
Solosång och kören Lärkorna
Epost: katrina.heden@upplandsvasby.se

Mats Gålnander
Kören C-klaven
E-post: matsg57@gmail.com
Telefon: 070-759 61 65

Ulrika Tångring Guillou
E-post: ulrika.tangring.guillou@upplandsvasby.se
Telefon: 073-868 14 71

Senast uppdaterad: 3 september 2021