Personal och ledning

Här kan du hitta information om vilka som arbetar på Väsby Nya Gymnasium och om hur du kontaktar oss.

Skolledning

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Homar Kadir

Rektor

08-590 972 79

homar.kadir@edu.upplandsvasby.se

Angelica
Castenskiold

Biträdande rektor

08-590 971 15

angelica.castenskiold@edu.upplandsvasby.se

Tora
Lundblad

Biträdande rektor

08-590 974 54

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Administration

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Majid
Eshaghi

IT-tekniker, elevdatorer, kopiatorer, passerkort

08-590 978 51

majid.eshaghi@edu.upplandsvasby.se

Helena Carlsson

Socialpedagog

08-590 976 24

helena.carlsson@edu.upplandsvasby.se

Amanuel
Melki

Campusledare/resurspedagog

08-590 974 88 073- 910 44 78

amanuel.melki@edu.upplandsvasby.se

Mari-Louise
Nordlund

Administratör, inköp, fakturor, personal, SL-kort, vikarier

08-590 978 06

mari-louise.nordlund@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Elevhälsa

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Michéle Bocké

Skolpsykolog (onsdagar)

073-910 42 63

michele.alonzo.bocke@edu.upplandsvasby.se

Frida
Caglayan

Skolsköterska

08-590 978 50

frida.caglayan@edu.upplandsvasby.se

Helena Carlsson

Socialpedagog

08-590 976 28

helena.carlsson@edu.upplandsvasby.se

Angelica Castenskiöld

Biträdande rektor, ansvarig för EHT, SPI, NA, TE

08-590 971 15

angelica.castenskiold@edu.upplandsvasby.se

Anders Götsén

SYV, ansvarig för in och utskrivningar för samtliga program under Vt 20.

08-590 978 10

anders.gotsen@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Biträdande rektor, ansvarig för EK, SA, HT/IM

08-590 974 54

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Saida Shamilova

Kurator, ansvarig för samtliga program

08-590 979 20 073-910 49 20

saida.shamilova@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Hotell- och turism/IM-arbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

Telefon

E-post

Elin
Entoft

Sv/Sva
HT20

08-590 972 28

elin .entoft@edu.upplandsvasby.se

Annika
Flodin

HT
HT19

08-590 972 28

annika.flodin@edu.upplandsvasby.se

Alexander
Höglund

HT
IMYRKHT18, IMYRKHT19, IMYRKHT20

08-590 972 28

alexander.hoglund@edu.upplandsvasby.se

Lina
Karlsson

Bild och form
SPI2

08-590 972 28

lina-otillia.karlsson@edu.upplandsvasby.se

Eva
Rebmann

HT/APL
Ht18

08-590 972 28

eva.rebmann@edu.upplandsvasby.se

Jan
Sikström

Ma/Tk

08-590 972 28

jan.sikstrom@edu.upplandsvasby.se

Bianca
Yousef

Sv/Sva/Re
IA20

08-590 972 28

bianca.yousef@edu.upplandsvasby.se

Lärare - Språkintroduktionsarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

Telefon

E-post

Belén
Af Sandeberg (föräldraledig)

Sv/Sp

08-590 972 28

belen.af.sandeberg@edu.upplandsvasby.se

Helena
Carlsson

Socialpedagog
SPI 1A, SPI1B

08-590 972 28

 helena.carlsson@edu.upplandsvasby.se

Emmely
Christensen

Fr/En
SPI1B

08-590 972 28

emmely.christensen@edu.upplandsvasby.se

Mirsada
Gasi

En/Sv/Sva

08-590 972 28

mirsada.gasi@edu.upplandsvasby.se

Robert
Gustavsson

Idr/Bi

08-590 972 28

robert.gustavsson@edu.upplandsvasby.se

Ayman
Jalil

So, SH; Geo
SPI1A

08-590 972 28

ayman.jalil@edu.upplandsvasby.se

Lina
Karlsson

Bild
SPI2

08-590 972 28

 lina.karlsson@edu.upplandsvasby.se

Maja
Sternrud
(föräldraledig)

Sv/Sva

08-590 972 28

maja.sternrud@edu.upplandsvasby.se

Ernesto
Aguirre Segovia

Ma

SPI2

08-590 972 28

etnesto.segovia@edu.upplandsvasby.se

 

Senast uppdaterad: 7 oktober 2020