Kontakt

Expedition

Telefon: 08-590 973 46länk till annan webbplats
Fax: 08-590 873 62
E-post: vasbyskola@edu.upplandsvasby.se


Postadress:
Väsby skola
Upplands Väsby kommun
194 80 Upplands Väsby

Besöksadress:
Skolvägen 11länk till annan webbplats

Skolledning

Hanna Thunholm Andersson, rektor, åk 7-9, 08-590 978 02länk till annan webbplats / 073-910 48 02länk till annan webbplats, hanna.andersson@upplandsvasby.se

Helene Ohlsson, bitr. rektor, åk f-3, 08-590 973 41länk till annan webbplats / 073-910 43 41länk till annan webbplats, helene.ohlsson@upplandsvasby.se

Anders Nyberg, bitr. rektor, åk 4-6, 08-590 979 23 / 073-910 49 23anders.nyberg@upplandsvasby.se

Fritidssamordnare

Ardeshir "Adde" Kargaryani 08-590 976 03 / 073-910 46 03

ardeshir.kargaryani@edu.upplandsvasby.se

Skoladministratörer

Sofie Paulsson, skoladministratör, 08-590 971 62länk till annan webbplats / 073-910 41 22länk till annan webbplats, sofie.paulsson@upplandsvasby.se

Eija Isaksson, skoladministratör, 08-590 973 32länk till annan webbplats / 073-910 43 31länk till annan webbplats, eija.isaksson@upplandsvasby.se

Jan Kristofersson, skoladministratör, 08-590 973 46länk till annan webbplats, jan.kristofersson@edu.upplandsvasby.se

Elevhälsa

Azar Ghadami, skolsköterska F-åk 4, 08-590 970 26länk till annan webbplats / 073-910 44 26länk till annan webbplats, azar.ghadami@upplandsvasby.se

Moa Fryk, skolsköterska åk 5-9, 08-590 975 18länk till annan webbplats / 073-910 45 14länk till annan webbplats, moa.fryk@upplandsvasby.se

Shahriyar Latifzadeh, kurator, 08-590 976 87länk till annan webbplats / 073-910 48 51länk till annan webbplats, shahriyar.latifzadeh@edu.upplandsvasby.se

Maria Eriksson, studie- och yrkesvägledare, 08-590 973 69länk till annan webbplats / 073-910 43 69länk till annan webbplats, maria.eriksson@edu.upplandsvasby.se


Senast uppdaterad: 9 september 2019