Personal och ledning

Här kan du hitta information om vilka som arbetar på Väsby Nya Gymnasium och om hur du kontaktar oss.

Administration

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Majid
Eshaghi

IT-tekniker, elevdatorer, kopiatorer, passerkort (8:30-12:30 alla dagar)

08-590 978 51

majid.eshaghi@edu.upplandsvasby.se

Amanuel
Melki

Campusledare/resurspedagog

08-590 974 88 073- 910 44 78

amanuel.melki@edu.upplandsvasby.se

Mari-Louise
Nordlund

Administratör, inköp, fakturor, personal, SL-kort, vikarier

08-590 978 06

mari-louise.nordlund@edu.upplandsvasby.se

Elin
Wallgren

Administrativ chef

08-590 978 68

elin.wallgren@edu.upplandsvasby.se

Elevhälsa

Namn

Befattning

Telefonnummer

E-post

Frida
Caglayan

Skolsköterska

08-590 978 50

frida.caglayan@edu.upplandsvasby.se

Berfin Acar

Socialpedagog

08-590 976 28

berfin.acar@edu.upplandsvasby.se

Angelica Castenskiöld

Biträdande rektor, ansvarig för EHT, SPI, NA, TE

08-590 971 15

angelica.castenskiold@edu.upplandsvasby.se

Anders Götsén

SYV

08-590 978 10

anders.gotsen@edu.upplandsvasby.se

Tora Lundblad

Biträdande rektor, ansvarig för EK, SA, HT/IM

08-590 974 54

tora.lundblad@edu.upplandsvasby.se

Kenneth Ekholm

Skolkurator (börjar 16 augusti 2021)


kenneth.ekholm@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Ekonomiarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Rebecca
Alexandersson

Idr/Sv
EK18A

rebecca.alexandersson@edu.upplandsvasby.se

Patrik
Bond

En/Sh
EK19A

patrik.bond@edu.upplandsvasby.se

Therese

Freidenfelt

Larsson

Sv/Re

therese.freidenfelt.larsson@edu.upplandsvasby.se

Jen
Linderny

Ma
EK18B

jen.linderny@edu.upplandsvasby.se

Juan
Ledezma Romo

Sp

juan.ledezma.romo@edu.upplandsvasby.se

Rasmus
Palmqvist

Ek/Sh
EK20B

rasmus.palmqvist@edu.upplandsvasby.se

Per-Arne
Skoglund

MA
EK20B

per-arne.skoglund@edu.upplandsvasby.se

Joakim
Smeds

Sh/Hi
EK20A

joakim.smeds@edu.upplandsvasby.se

My
Åberg (FL hösten -21)

Ek
Ek19A

my.aberg@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Natur och teknikarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Eddie
Bektas

En/Ita
NA19

eddie.bektas@edu.upplandsvasby.se

Ali
Bozorg

Programmering
TE20

ali.bozorg@edu.upplandsvasby.se

Pernilla
Fransson

Nk/Ke
TE19

pernilla.fransson@edu.upplandsvasby.se

Albin
Gripe

Sh/Hi
NA18

albin.gripe@edu.upplandsvasby.se

Åmid Brugenie
Hemmatian

Ma/Fy
TE20

amid.hemmatian.brugenie@edu.upplandsvasby.se

Annalena
Hedlin

Ma/Fy
NA19

annalena.hedlin@edu.upplandsvasby.se

Kamil
Mohammad

Ma/Te/Da
TE19, TE20

kamil.mohammad@edu.upplandsvasby.se

Jesper
stahre

Sh,Idr
NA19


jesper.stahre@edu.upplandsvasby.se

Jonas
Öhman

Nk/Bi

jonas.ohman@edu.upplandsvasby.se

Christin
Östlund

Ke/Ma
TE18

christin.ostlund@edu.upplandsvasby.se


Lärare - Samhällsarbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Fredrika
Byström

Sv/Eng
SA19A

fredrika.bystrom@edu.upplandsvasby.se

Johan
Carlsson

Ps/Fi/Hi
SA19B

johan.carlsson@edu.upplandsvasby.se

Madeleine
Isaksson

Sv/Re
SA20B

madeleine.isaksson@edu.upplandsvasby.se

Sara
Molin

Sva/Sv
SA20A

sara.molin@edu.upplandsvasby.se

Johannes
Nilsson

Ma/Re
SA19B

johannes.nilsson@edu.upplandsvasby.se

Henri
Nyman (TJL HT -21)

En
SA18A

henri.nyman@edu.upplandsvasby.se

Mårten
Storm

Idr
/innebandy

SA20A

marten.storm@edu.upplandsvasby.se

Jonathan Larsson
Winehag

Sh/Hi
SA20A

jonathan.winehag@edu.upplandsvasby.se

Ulrika
Zakrisson

Sh/Soc
SA19A

ulrika.zakrisson@edu.upplandsvasby.se

Lärare - Språkintroduktion/Hotell- och turism/IA-arbetslaget

Namn

Ämne/Mentor

E-post

Berfin Acar

Socialpedagog
SPI 1A, SPI1B

berfin.acar@edu.upplandsvasby.se

Ayman
Jalil

SO, SH, GE
SPI1A

ayman.jalil@edu.upplandsvasby.se

Lina
Karlsson

Bild
SPI2

lina.karlsson@edu.upplandsvasby.se

Ernesto
Aguirre Segovia

Ma

SPI2

ernesto.segovia@edu.upplandsvasby.se

Bianca Yousef

IA

bianca.yousef@edu.upplandsvasby.se

Alexander Höglund

HT

alexander.hoglund@edu.upplandsvasby.se

Eva-Lisa Rebmann

HT

eva-lisa.rebmann@edu.upplandsvasby.se


Senast uppdaterad: 29 juni 2021