Kontakt

Här finns kontaktuppgifter till lärare och expedition i Upplands Väsby kulturskola. Välkommen att kontakta oss!

Anmälan och uppsägning

När ditt barn vill börja eller sluta i kulturskolan, ska vårdnadshavare göra anmälan eller uppsägning i kulturskolans portal SpeedAdmin. Se mer info under Anmälan och uppsägning.

E-post

kulturskolan@upplandsvasby.se

Ledning och administration

Helena SkoogWaldner
Kulturskolechef (rektor)
E-post: helena.waldner@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 45 15

Rose-Marie Johannesson
Administratör
Telefon: 073-910 47 27

Postadress

Kulturskolan / Upplands Väsby kommun
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Besöksadress

Messingen, plan 2
Love Almqvists torg 1
194 77 Upplands Väsby

Lärare i kulturskolan – kontaktuppgifter

Martin Blomberg
Tvärflöjt, blockflöjt, blåsorkester
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Suzanne Larsson
Trumpet, trombon, valthorn, tuba, blåsorkester
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Per-Ove Stålknapp
Klarinett, saxofon, blåsorkester
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Erik Berggren-Tarrodi
E-post: erik.berggren-tarrodi@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29

Martin Blomberg
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Ingemar Dahl
Elgitarr, gitarr, inspelningsteknik, Talent Factory
E-post: ingemar.dahl@upplandsvasby.se
Telefon: 070-627 56 72

Jorge Navarro
E-post: jorge.navarro@upplandsvasby.se
Telefon: 073-835 50 44

Suzanne Larsson
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms.

Kristina Ståhl
Undervisar fredagar
E-post: kristina.stahl@upplandsvasby.se

Annelie Wallin
Undervisar torsdagar
E-post: annelie.wallin@upplandsvasby.se

Jonas Bleckman
Fresta, Väsby skola
E-post: jonas.bleckman@upplandsvasby.se
Telefon: 073-740 33 35

Martin Blomberg
Internationella engelska skolan
E-post: carl.blomberg@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 58

Adrian Holmström
Breddenskolan, Runby skola
E-post: adrian.holmstrom@upplandsvasby.se

Jorge Navarro
Odenskolan, Messingen
E-post: jorge.navarro@upplandsvasby.se
Telefon: 073-835 50 44

Per-Ove Stålknapp
Sandbergska skolan
E-post: per.stalknapp@upplandsvasby.se
Telefon: 070-548 10 02

Erik Berggren-Tarrodi
Bollstanäs skola
E-post: erik.berggren-tarrodi@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 29 

Pia Eriksson
E-post: pia.eriksson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 44 77

Alexandra Jacobsson
E-post: alexandra.jacobsson@upplandsvasby.se

Adrian Holmström
E-post: adrian.holmstrom@upplandsvasby.se

Björn Johansson
E-post: bjorn.johansson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-819 72 59

Suzanne Larsson
E-post: suzanne.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 48 46
Nås via e-post eller telefonsamtal, ej sms

Zinaida Oganova Larsson
E-post: zinaida.larsson@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 42 60

Manne Sandström
E-post: manne.sandstrom@upplandsvasby.se

Joakim Anterot
E-post: joakim.anterot@upplandsvasby.se
Telefon: 070-727 08 31

Christer Ferngren (vikarie)
E-post: christer.ferngren1@upplandsvasby.se
Telefon: 070-646 16 61

Martin Larsson Nöjd
E-post: martin.larsson.nojd@upplandsvasby.se
Telefon: 073-656 17 89

Karin Åslund
Fiol, altfiol (viola), stråkorkester
E-post: karin.aslund@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 95

Jonas Bleckman
Cello, kontrabas, nyckelharpa, stråkorkester
E-post: jonas.bleckman@upplandsvasby.se
Telefon: 073-740 33 35

Katrina Hedén
Solosång och sångensemble
Epost: katrina.heden@upplandsvasby.se
Telefon: 073-910 47 69

Mats Gålnander
Körerna G-klaven och C-klaven
E-post: matsg57@gmail.com
Telefon: 070-759 61 65

Ulrika Tångring Guillou
E-post: ulrika.tangring.guillou@upplandsvasby.se
Telefon: 073-868 14 71

Senast uppdaterad: 20 december 2022